RWD – Responsive Web Design

Uważam, że obecnie strony powinny być responsywne. Coraz częściej odwiedzamy strony na urządzeniach mobilnych i na nich oglądamy na przykład stronę restauracji czy przychodni do której zamierzamy się udać. Takie strony są o wiele bardziej czytelne i łatwiejsze w odbiorze i wyglądają równie dobrze na każdym ekranie.

Na przykład w mojej miejscowości w 2017 roku została otwarta nowa siłownia i niestety strona internetowa siłowni nie jest responsywna. Grzecznie zwróciłem na to uwagę na ich profilu na facebook.

Wydaje mi się, że każda nowa strona powinna być już stworzona z zastosowaniem RWD, a strony wykonane wcześniej gdzie te zagadnienie nie było jeszcze popularne także w miarę możliwości powinny zostać przerobione.

Definicja RWD 

Responsive Web Design (RWD) – technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów[1]. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach.Wikipedia
Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider
 

Kilak przydatnych stron które umożliwiają sprawdzenie jak wygląda strona na urzodzęniach mobilnych lub różnych romiarach ekranu.

 
 

admin

Witam nazywam się Łukasz Krause. Krótko o mnie: rocznik 85′, Informatyk-amator  lubiący szperać w internecie i ślędzić nowinki technologiczne. Nieleczący się serialomaniak  i szczęsliwy posiadacz psa  i kota . Lubię proste i skuteczne rozwiązania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz