Remote Test Lab – pomocne narzędzie dla testerów i nie tylko.

 

Cześć ?

Ostatnio natknąłem się na  ciekawe narzędzie od Samsunga – Remote Test Lab i chciałbym się tym odkryciem podzielić z osobami, które nie znają tego rozwiązania. RemoteTestLab przyda się w pracy testera, któremu przyjdzie zmierzenie się z testami aplikacji mobilnej.

Narzędzie jest dostępne na stronie : https://developer.samsung.com/remotetestlab/

Na stronie tej mamy dostęp do emulatorów urządzeń Samsunga. Możemy korzystać z wirtualnych urządzeń za darmo za pomocą kredytów. Codziennie można uzupełnić pulę kredytów o 10, przykładowo 30 minutowa sesja kosztuje 2 kredyty. 

Lista dostępnych urządzeń

 

Na wirtualnych urządzeniach możemy instalować aplikacje ze Sklepu Google Play oraz także poprzez pliki *.apk 

Dzięki Remote Test Lab masz też możliwość sprawdzić jak dana strona internetowa prezentuje się na róźnych urządzeniach na przykład ze względu na rozdzielczość ekranu.

Instalowanie aplikacji na wirtualnym urządzeniu

Samsung najprawdopodobniej dodaje na bieżąco nowe urządzenia do bazy. W marcu premierę miał Samsung Fold, który stanowi połączenie tabletu i smartphona i w marcu to urządzenie zostało już dodane. W bazie znajdują się smartphony oraz tablety.

Google Play Store na urządzeniu Samsung Fold

Dużym plusem Remote Test Lab jest uruchamianie aplikacji na różnych wersjach systemu Android. W bazie znajdują się też starsze urządzenia nawet z Androidem 4 na pokładzie.

Wybór wersji systemu Android

Na wybranym urządzeniu mamy możliwość wykonać zrzut ekranu a także mamy możliwość nagrać ekran.

Opcja zrzutu ekranu i nagrywania

Oczywiście narzędzie to nie jest idealne, zdarzały mi się przypadki, gdzie wybrane urządzenie mimo informacji o dostępności nie chciało się uruchomić. 

Jeżeli w pracy testera/programisty przyjdzie Ci się zmierzyć z testowaniem aplikacji na urządzeniach mobilnych to zdecydowanie polecam sprawdzić przedstawione przeze mnie rozwiązanie i być może będzie to narzędzie które Ci pomoże i przyda się w Twoim projekcie.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz