Moja propozycja usprawnienia pracy w firmie dzięki Google Maps

W firmie, w której pracuję uchodzę za „ gościa od komputerów” i gdy ktoś ma problem zwraca się od razu do mnie, często też staram się usprawnić pracę stosując różnego typu rozwiązania informatyczne. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł jak wykorzystać Google Maps w celu usprawnienie pracy naszego zespołu.

Pracuje w kancelarii przy firmie windykacyjnej, więc oczywiście na porządku dziennym jest kontakt z sądami i komornikami.

Moje rozwiązanie było by pomocne ze względu, iż wiele sądów posiada elektroniczne biura obsługi, w których można składać zapytania drogą elektroniczną i na takiej mapie można by było umieścić adres mailowy i numery telefonu do BOI – zniknęłaby potrzeba wyszukiwania czy dany sąd posiada BOI. W przypadku wnoszenia pozwu do sądu należy uiścić opłatę od pełnomocnictwa na konto nie sądu, ale konkretnego urzędu miasta, więc pomyślałem, że można by było podawać numer konta i dane do przelewu w danych sądu.

Jeżeli chodzi o sprawy związane z komornikiem sprawy często się kieruje według właściwości miejscowej i rozwiązanie to by pomogło znaleźć komornika najbliższego miejscu zamieszkania dłużnika oraz dane kontaktowe do komornika. W danych komornika można by było także zamieszczać informacje pomocne przy kierowaniu wniosku egzekucyjnego takie jak zadowolenie na podstawie doświadczenia i czy działa sprawnie oraz na przykład informacje, do których komorników nie powinno się kierować wniosków. Dane kontaktowe sądów może tak często się nie zmieniają, ale u komorników to się zdarza, więc w łatwy sposób można zmienić dane komornika.

W najbliższym czasie myślę o kolejnym ciekawym pomyśle na usprawnienie pracy w kancelarii.

Podgląd mojego pomysłu:

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz