Kursy informatyczne i nie tylko

Dzisiaj na tapecie internetowe kursy, które pomogą udoskonalić i nauczyć nowych umiejętności w kategorii IT i nie tylko 😉 

Portale w języku angielskim

Chciałbym zacząć od kursów w języku angielskim, dlatego że moim zdaniem tym sposobem upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Specjaliści od nauki języka angielskiego zgodnie twierdzą, że jeżeli coś lubimy i na czymś nam zależy zdecydowanie lepiej przyswajamy wiedzę i szybciej się tego uczymy. Więc jeżeli informatyka jest Twoją pasją proponuję spróbowania uczenia się nowych rzeczy właśnie po angielsku, tym bardziej że w branży IT jest to język bardzo przydatny. Dodam, że większość poleceń i komend jest w języku angielskim. Jeśli myślisz o pracy w branży IT to już zdecydowanie w większości ofert język angielski będzie się przewijał, ba nawet całe oferty często są po angielsku. Kiedyś ważne było dla mnie, aby kurs był po polsku, ostatnio z większym zainteresowaniem wolę pochłaniać wiedzę z tych po angielsku, ucząc się jednocześnie nazewnictwa angielskiego w IT oraz rozwijając swój angielski przez większe zaangażowanie, bo czasem wymaga to ode mnie sprawdzenia co dane słowo znaczy. 

Wpis ten jest trochę powiązany z moim wcześciejszym artykułem na temat ciekawych sposobów do nauki angielskiego. Zapraszam do jego przeczytania 

Udemy

Szczególnie polecam serwis udamy.com gdzie dostępnych jest wiele kursów informatycznych a także z innych dziedzin jak np. biznes lub zdrowe odżywianie. W serwisie często są czasowe promocje, w których można zdobyć ciekawy całościowy kurs  za darmo lub w bardzo niskiej cennie. Mnie na przykład udało się zdobyć wiele kursów za darmo. Najbardziej jestem zadowolony z kursu The Web Developer Bootcamp, który nabyłem w cenie 10 euro (normalnie kosztuje 200 euro). Kurs obejmuje prawie 45 godziny materiałów odnośnie Web developer takich jak HTML, CSS, JavaScript, Node.js i wiele innych. Tym bardziej, że do kursu mają być dodawane nowe materiały. Seriwis posiada aplikację na system Android i iOS

Wiele kursów jest bezpłatnych
Lista kursów
Wygląd kursu
Serwis ma swoją aplikacje na Androida i iOS
Arrow
Arrow
Strona serwisu Udamy
ArrowArrow
Slider

 

KhanAcademy

W tym serwisie mamy możliwość darmowej nauki w kilku językach dostępne też są kursy w języku polskim. Kursy nie obejmują tylko zagadnień IT dostępne są też kursy z historii, sztuki, biologii itd… Więc dlaczego nie pouczyć się trochę o wybuchu II wojny światowej po angielsku 

Arrow
Arrow
Lista kursów informatycznych
ArrowArrow
Slider
 

Codeacademy

W CodeAcademy znajdziemy wiele kursów informatycznych. Serwis oferuje wiele kursów w kilku językach programowania m.in. HTML/CSS, Java, Python, a także podstawy tworzenia baz danych. Dużym plusem są ćwiczenia kodowania, gdzie użytkownik musi wpisać prawidłowy kod i widzi w oknie rezultat działania jego kodu. 

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider
 

SoloLearn

Na podobnej zasadzie jak Codeacademy działa SoloLearn. Jego plusem jest dostępność na najbardziej popularne systemy mobilne (Android, iOS, Windows Phone). Serwis umożliwia także publikowanie swoich projektów w sposób podoby do Codepen oraz grę rywalizacji z innymu użtkownikami, a także forum użytkowników.
 
Arrow
Arrow
W serwisie jest dostępnych wiele kursów informatycznych
ArrowArrow
Slider
 
 

Enki

 
Do ćwieczenia swoich zdolności w kodowaniu można użyć aplikacji Enki dostępnej na Androida i iOS. 
 
Inne podobne serwisy : 

Inne podobne serwisy : https://www.skillshare.com/ https://www.udacity.com/ https://www.lynda.com/

 

Portale w języku polskim

Nieznalazłem interaktywnego kursu informatycznego pokroju SoloLearn lub Codeacademy. Dlatego przedstawię najpopularniejsze strony, które oferują kursy wideo.

Ciekawe kursy w formie tekstowej znajdziesz między innymi tutaj

oraz wiele ciekawych poradników i tutoriali znajdziesz w serwisie youtube

EduWeb

Polski serwis oferujący wiele wysokiej jakości kursów informatycznych (płatne). Każdy znajdzie na eduweb coś dla siebie ponieważ w serwisie znajdziemy kursy dla pczątkujących i zaawansowanych użytkowników. Serwis posiada dedykowaną aplikację na Windows 10 oraz na systemy mobilne Android i iOS. Serwis oferuje także darmowe materiały i warsztaty, a także internetowe bootcampy i możliwość zdobycia certyfikatów. 

 

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

 

Kursownik

Ciekawe darmowe kursy m.in HTML i podstawy Photoshop znajdziemy na stronie kurswonik.pl

 

Inne serwisy

Inne ciekawe polskie serwisy oferujące kursy informatyczne to strefakursow.pl oraz serwis od wydawnictwa Helion videopoint.pl Do zakupionych kursów w videopoint często dodawany jest darmowy ebook związany z tematem kursu. Oba serwisy umożliwiają zdobycie certyfikatu po ukończonym kursie. 

Arrow
Arrow
http://videopoint.pl/
ArrowArrow
Slider
 

 

 

 

 
 

 

 

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Kursy informatyczne i nie tylko"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ela
Gość

Pewnie chodziło Ci o udemy.com? 😉

 
wpDiscuz